• Rozmiary pierścionków

Pierścionki

Rozmiar pierścionka

Jak określić rozmiar pierścionka?

1. Zmierzyć średnicę wewnętrzną innego pierścionka, który pasuje na dany palec. Następnie odczytać rozmiar z tabeli, odpowiadający średnicy z naszego pomiaru.

2. Zmierzyć obwód palca, na którym będzie noszony pierścionek. Następnie odczytać rozmiar z tabeli, odpowiadający obwodowi z naszego pomiaru.

Prosimy pamiętać, że rozmiary podaje się co do dziesiętnych milimetra, a różnica o jeden rozmiar może być praktycznie nie odczuwalna i mieści się w granicach błędu pomiarowego.

jak_dobrac_rozmiar_pierscionka.png

Jaki rozmiar?

Najlepiej jest zmierzyć palec, przy pomocy specjalistycznej miarki do palców, na którym będize noszony pierścionek, wówczas nie ma ryzyka pomyłki. Natomiast nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w przypadku pierścionków zaręczynowych, które mają być niespodzianką.

W tej sytuacji warto wiedzieć, że:

- najpopularniejszy damski rozmiar to 13, ale nie ma tutaj niestety żadnych reguł.

- standardowo oferujemy rozmiary pierścionków od 10 do 18. W przypadku niestandardowych rozmiarów prosimy o kontakt w celu ustalenia ceny oraz terminu realizacji.

- zwyczajowo pierścionek zaręczynowy nosimy na palcu serdecznym prawej dłoni.

- ani średnica ani obwód nie są rozmiarem, natomiast na ich podstawie można określić rozmiar

Wymiana pierścionka na inny rozmiar

Naszym klientom zapewniamy bezpłatną możliwość wymiany rozmiaru pierścionka w terminie 14 dni od daty jego zakupu. Dlatego kupując pierścionek zaręczynowy nie musicie się martwić czy rozmiar będzie trafiony.


W przypadku kiedy okazuje się, że pierścionek nie pasuje, prosimy o kontakt. Zamówimy do Państwa nieodpłatnie naszego kuriera aby odesłać pierścionek do nas i wymienić na właściwy rozmiar. (Dotyczy tylko pierścionków ze złota z kamieniami szlachetnymi.)


Może się zdarzyć, że pierścionek będzie już noszony (lub nie będziemy akurat dysponować potrzebnym rozmiarem), wówczas istnieje możliwość zmiany rozmiaru przez naszego wyspecjalizowanego złotnika. Podobnie dzieje się w przypadku rozmiarów niestandardowych. Pierwsza zmiana rozmiaru jest darmowa (Dotyczy tylko pierścionków ze złota z kamieniami szlachetnymi.), z wyjątkiem rozmiarów powyżej 18. Wówczas koszt zmiany rozmiaru jest ustalany indywidualnie dla poszczególnych modeli.

Uwaga! W przypadku pierścionków wykonywanych na indywidualne zamówienie nie ma możliwości wymiany rozmiaru pierścionka, a jedynie zmiana rozmiaru przez naszego wyspecjalizowanego złotnika. Jednakże tylko jeżeli konstrukcja pierścionka pozwala na zmianę rozmiaru!

 

 

  • Sklep zamknięty

Szanowni Państwo, trwa przerwa techniczna. Pozdrawiamy, Zespół VeryMe